Monitoring GPS pojazdów

Jesteś tutaj

System monitoringu GPS jest coraz częściej wykorzystywany w firmach dysponujących flotą samochodów. Pozwala on na kontrolę pojazdów, ładunków oraz zlokalizowanie ich w terenie. Monitoring GPS pojazdu jest łatwiejszy dzięki naszym rozwiązaniom. W ramach monitoringu GPS auta oferujemy dedykowane rozwiązania, które znajdą zastosowanie zarówno w dużych, jak i mniejszych biznesach.

Monitoring aut GPS w TransMobil

Nasza platforma TransMobil działa przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu możliwe jest kontrolowanie pozycji pojazdów, a także analiza raportów historycznych. Nasz system przesyła również powiadomienia w formie sms-ów lub maili informujących o opuszczeniu strefy, jej przekroczeniu czy włączeniu zapłonu. Korzystanie z naszego systemu umożliwia również pobieranie danych z systemu TransMobil do systemu CRM klientów. Możliwe jest także podsumowanie długości pracy pracowników floty. Z łatwością skontaktujesz się też z kierowcami. Komunikacja między kierowcą a obsługą panelu systemu nie stanowi problemu, ponieważ po oznaczeniu pojazdu lub kierowcy w systemie należy jedynie wpisać tekst wiadomości. Historia konwersacji znajduje się na naszych serwerach, dlatego łatwo do niej powrócić w razie potrzeby.

Dlaczego warto postawić na monitoring floty?

Dzięki wprowadzeniu kontroli GPS zyskujesz szereg korzyści. Jedną z nich jest ograniczenie kosztów. Oszczędności to bardzo istotna korzyść wynikająca z zastosowania lokalizatora GPS. Pomaga on uniknąć zmiany tras jazdy przez kierowców, częstym problemem w wielu firmach. Kierowcy niejednokrotnie wybierają dłuższe trasy, lecz instalacja monitoringu GPS może temu skutecznie zapobiec. Wszystkie przejazdy są zapisywane na mapie i możliwe jest szybkie sprawdzenie, czy kierowca wybrał właściwą drogę do danego punktu. Zoptymalizowanie trasy pod względem ilości pokonywanych kilometrów pozwala na obniżenie kosztów paliwa aż do 15%. Monitoring floty samochodowej jest bardzo dobrym sposobem na ocenę wydajności pracowników mobilnych.

Lokalizacja samochodu jako zabezpieczenie przed kradzieżą 

Monitoring w samochodzie służbowym to bardzo dobre zabezpieczenie przed kradzieżą samochodu. Jeśli samochód opuści wyznaczoną strefę, zostaniesz poinformowany za pomocą sms-a lub e-maila.

Bezpieczeństwo kierowców

Opcja śledzenia GPS pozwala też kontrolować sposób, w jaki poruszają się kierowcy. Dowiesz się, czy poruszają się oni zgodnie z przepisami, nie przekraczając dozwolonej prędkości. Regularnie będziesz otrzymywać też informacje dotyczące aktualnej pozycji danego pojazdu w odstępie czasowym 10 sekund (w przypadku szybkiego trybu online).

Sprawna kontrola pracowników dzięki systemowi GPS

Systemy monitoringu GPS są dla pracodawcy znacznym ułatwieniem w rozliczaniu pracowników z wykonywanych przez nich działań oraz efektywnego wykorzystywania czasu pracy. System ten poprawia również terminowość za sprawą kierowania zleceń do pojazdów znajdujących się najbliżej danego zlecenia. Co więcej, system lokalizacji pojazdów umożliwia eliminację wykorzystywania pojazdów w celach prywatnych.

Oprogramowanie TransMobil

Monitoring GPS aut składa się z wielu elementów. Należy do nich rejestrator GPS, a także serwer, na który przesyłane są informacje dotyczące użytkowania pojazdu. To od dodatkowych modułów zależy, jakie informacje są przesyłane do rejestratora. Mogą być to np. sonda paliwa CAN bus czy czujnik identyfikacji kierowców. Odpowiednie oprogramowanie od TransMobil umożliwia prawidłową analizę danych.

Wybierając system GPS od TransMobil możesz obserwować kilkadziesiąt pojazdów floty jednocześnie. Kontrolę ułatwiają również przesyłane z systemu raporty w postaci tabel, wykresów czy statystyk. Nasz system występuje w wersjach dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest System GPS LITE. Jest to wersja mobilna, która działa na każdym urządzeniu, które ma przeglądarkę internetową. Nie musisz instalować zewnętrznych aplikacji. Dla pełnej wygody użytkownika dostosowuje się ona do ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana. Wyświetlane danych z systemu GPS Lite na urządzeniach jest bezpieczne oraz poufne. To wersja systemu, która najlepiej sprawdzi się w  miejscach o słabym zasięgi internetu bądź gdy dysponujesz niską prędkością łącza. Właściwa optymalizacja umożliwia bezproblemową kontrolę oraz analizę poszczególnych parametrów.

 
 

Wygodna aplikacja

Możesz też pobrać naszą aplikację stworzoną na urządzenia z systemem Android. Dzięki niej masz kontrolę nad swoją flotą pojazdów w każdym miejscu i o każdej porze. Aplikacja pozwala na wygodny dostęp do danych z rozbudowanego systemu TransMobil. Dzięki aplikacji dowiesz się, jaką drogę pokonał kierowca w określonym czasie. Wybierając odpowiednią datę w dedykowanym Ci kalendarzu zobaczysz trasę pojazdu, który wybierzesz. Na trasie wyznaczone są punkty, przy których znajduje się opisana pozycja wraz z danymi dotyczącymi prędkości i przebiegu samochodu. Trasa w prosty sposób zostanie zwizualizowana na ekranie .

Raporty w aplikacji

Korzystając z aplikacji masz łatwy wgląd do raportów dotyczących przejechanej drogi danego pojazdu. Znajdziesz tam informacje dotyczące włączania i wyłączania zapłonu na każdym z odcinków, który przejechał pojazd. Odcinki po zsumowaniu wraz z danymi na temat czasu przejazdu, prędkości z jaką poruszał się pojazd czy dystansem jaki pokonał składają się na raport. Ich prosta forma pozwala na bezproblemowe odczytanie niezbędnych informacji.

Monitoring GPS przez wygodną aplikację

Śledzenie samochodów jest również możliwe poprzez aplikację, która działa jak rejestrator GPS w formie online. Można go zainstalować na urządzeniach z system Android. Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie wymaga ono kupna rejestratora GPS. Jest tak ponieważ teraz jego funkcję może pełnić po prostu smartfon lub tablet. Aplikację można wyłączyć, gdy pracownik wypełni swoje obowiązki. Dzięki temu kontroli poddawane są jedynie godziny pracy, które zostały rzeczywiście przepracowane. Warto postawić na to rozwiązanie, gdy zatrudnia się handlowców bądź pracowników mobilnych.

Monitoring GPS pojazdów dla łatwiejszej księgowości

Śledzenie samochodów GPS jest bardzo dużym ułatwieniem dla prowadzenia księgowości. W każdej firmie, w której korzysta się z dużej floty pojazdów księgowanie informacji z nią związanej jest zadaniem pracochłonnym i wymagającym wielu stron papierowej dokumentacji. System GPS TransMobil czyni te czynności niemal automatycznymi. Ewidencja pojazdów staje się znacznie łatwiejsza, ponieważ zyskujesz łatwy dostęp do wszelkich raportów. Takie rozwiązanie sprawia też, praca w firmie jest bardzo efektywna. Automatyzacja znacząco przyspiesza czas pracy – zamiast tworzyć raporty Twoi pracownicy będą mogli skupić się na wykonywaniu obowiązków. Co więcej raporty możesz otrzymywać w najpopularniejszych dostępnych formatach plików – .csv, .xls lub .pdf. Wybierając monitoring GPS pojazdu od TransMobil otrzymujesz codzienne raporty w formie e-mail. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala Ci być na bieżąco z funkcjonowaniem floty samochodów w firmie. Za sprawą ewidencji pojazdu dowiesz się również kiedy należy zmienić opony, wykonać przegląd czy serwis.

Kontrola paliwa

Z prowadzeniem monitoringu pojazdu wiążą się również raporty paliwa. Otrzymujesz w nich analizę zużycia paliwa w wybranym przez siebie przedziale czasowym. Przesyłane wykresy zawierają dane dotyczący tankowania oraz upustów. Zawierają one lokalizuję tych działań, czyli miejsce naniesione na mapę, datę, czas zdarzenia oaz wartość przedstawioną w litrach.   W tabeli generowanej przez system znajdziesz najważniejsze dane z magistrali CAN pojazdu lub sond paliwa, które zamontowano w zbiorniku.

Dokładne raporty

Monitoring GPS w samochodzie prowadzony z systemem TransMobil umożliwia również generowanie raportów jazdy służbowej i prywatnej. Dzięki temu rozdzieleniu ulega czas, w którym pracownik korzysta z samochodu w czasie służbowym oraz w celach prywatnych. Przedział godzin pracy jest do ustawienia manualnie bądź automatycznie za pomocą przełącznika znajdującego się w aucie.

To, w jaki sposób będziesz otrzymywać powiadomienia zależy od Ciebie. Możesz je wybrać w oknie z ustawieniami. W zależności od tego, jakie moduły podłączysz do systemu, możesz wybrać powiadomienia o różnych zdarzeniach. Zostaniesz powiadomiony np. o przekroczeniu prędkości przez kierowcę, zanikającym sygnale GPS lub GSM, wjechaniu bądź wyjechaniu z określonej strefy czy włączenia czujnika napadu. Możesz też ustalić, że alarm będzie aktywny jedynie w wybrane godziny lub dni.

Monitoring GPS pojazdów - chcesz wiedzieć więcej?

System lokalizacji pojazdów to powszechnie stosowane rozwiązanie stosowane w firmach posiadających flotę samochodową. Śledzenie samochodów poprzez GPS pozwala na ograniczenie strat w firmie, optymalizację pracy i łatwiejsze rozliczenie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat monitoringu do samochodu od TransMobil, skontaktuj się z nami.

Znajdź nas

TransMobil Systems Sp. z o.o.

 

O nas

TransMobil – producent nowoczesnych systemów GPS, zarządzanie flotą aut, lokalizacja i monitoring GPS pojazdów, systemy kontroli paliwa.