System

Jesteś tutaj

Sprawnie działający system pozycjonowania oraz kontroli pojazdów składa się z wielu elementów. Rejestrator GPS przesyła wprost na serwer naszej firmy wszystkie dane pozyskane w czasie eksploatacji pojazdu. Rodzaj oraz ilość informacji uzależniony jest od dodatkowych modułów dołączonych do rejestratora. Sonda paliwa, CAN bus czy czujnik identyfikacji kierowcy to tylko niektóre przykłady. Jednak nie ilość informacji spływających przekłada się na dobrą analizę i weryfikację pracy kierowców czy eksploatacji pojazdów, kluczem do właściwego działania systemu jest odpowiednie oprogramowanie.

SystemGPS

Bazując na najnowszej technologii TransMobil stworzył unikalni program pozwalający sprawnie zarządzać pojazdami każdej firmy. Dokładne mapy z których korzystamy daje możliwość obserwacji wielu pojazdów jednocześnie. Wizualizacja tras prezentuje użytkownikowi drogę przebytą w danym przedziale czasowym, oznaczane są przy tym lokalizacje potencjalnych nadużyć np. postój na włączonym silniku ponad 10 min. Obszerny dział raportów na który składają się wykresy, tabele,statystyki czy różnego rodzaju listy zdarzeń pozwala na szczegółową oraz dokładną weryfikację całej historii użytkowania pojazdu czy rozliczenia godzin pracy kierowcy. Nasze oprogramowanie zostało tworzone w trosce o łatwość obsługi oraz personalizacji. Istnieje zatem możliwość wyznaczania własnych stref, korytarzy oraz określania reguł alarmowych. Przy czym powiadomienia o ewentualnych nadużyciach mogą być wysyłane na adres mailowy czy popularne komunikatory. Rozumiemy również, że firmy różnią się od siebie nawzajem. Dlatego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie modyfikując oraz dostosowującoprogramowanie pod konkretne wymagania.

https://gps.transmobil.pl

Dowiedz się więcej

 

SystemGPS Lite

Wersja mobilna działa na wszystkich urządzeniach posiadających przeglądarkę przez co nie wymaga instalacji zewnętrznych aplikacji. Automatycznie dopasowuje się do rozdzielczości ekranu. Transmisja wykonywana jest przez przeglądarkę internetową zabezpieczoną szyfrowaną transmisją SSL, która zapewnia poufność i bezpieczeństwo. Tej wersji zaleca się używać w miejscach o słabym zasięgu sieci lub niskiej prędkości łącza. Dzięki optymalizacji której dokonano można bez przeszkód kontrolować i analizować poszczególne parametry pojazdów takie jak pozycję, historię trasy, przebieg, odwiedzone punkty POI i wiele innych.

https://gps.transmobil.pl/mobile

Dowiedz się więcej

 

MobileGPS

Dzięki aplikacji, którą można pobrać w prosty i szybki sposób na smartfona lub tablet z systemem operacyjnym Android użytkownik otrzymuje narzędzie kontroli nad pojazdami z dowolnego miejsca na świecie. Nie trzeba siedzieć za biurkiem aby mieć dostęp do rozbudowanego systemu TransMobil. Za pośrednictwem urządzeń mobilnych z naszą aplikacją można bez trudu analizować na bieżąco pozycję pojazdów, całą historię przebytej drogi, odwiedzanych miejsc czy przejechanego dystansu. Dodatkowo wszystkie nasze aplikacje są stale aktualizowane i rozbudowywane co gwarantuje korzystanie z najnowszego oprogramowania.
 

Dowiedz się więcej

 

MobileGPS Lite

MobileGPS Lite to uproszczona wersja rozbudowanego systemu TransMobil do zarządzania flotą aut, kontroli paliwa, lokalizacji i monitoringu GPS pojazdów. Aplikacja została stworzona na system operacyjny Android i iOS. Ta darmowa aplikacja w wersji odchudzonej zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych opcji lecz zużywa niewiele danych i działa we wszystkich konfiguracjach sieciowych. Aplikacja MobileGPS Lite umożliwia:
 • bieżące monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym,
 • informacje o przebiegu i przejechanej trasie
 • działa na wszystkich telefonach z systemem Android
 • mniejsze zużycie danych
   

  

Dowiedz się więcej

 

 

Mobile Drive Assist

Dzięki naszej aplikacji Mobilny Asystent Kierowcy umożliwiającej wewnątrz firmową obustronną komunikację kierowca-spedytor, handlowiec-biuro, pracownik-osoba zarządzająca, każda firma może diametralnie przebudować swój sposób funkcjonowania i wdrożyć odpowiednie procesy poprawiające wydajność oraz generujące dodatkowe oszczędności. Prostota działania była naszym hasłem przewodnim w czasie tworzenia oprogramowania, dlatego obsługa aplikacji jest intuicyjna co sprawia, że każda osoba będzie w stanie z niej korzystać. Niezależnie czy instalujemy oprogramowanie na smartfonie lub tablecie jest ono dopasowywane do wielkości ekranu i rodzaju urządzenia automatycznie. Obecnie nasze oprogramowanie zawiera poszczególne funkcjonalności:

 • Moduł wiadomości, który umożliwia wymianę informacji wewnątrz firmy włącznie z wysyłaniem załączników takich jak zdjęcia, dokumenty czy punkty (współrzędne geograficzne) docelowe i pośrednie służące do trasowania, połączone z nawigacją Google Maps,
 • Moduł dysku umożliwiający pobieranie i wysyłanie na firmowy dysk sieciowy (chmurę) plików w dowolnej formie,
 • Moduł tachoDDD dający możliwość zdalnego odczytywania kart kierowcy i plików z tachografu,
 • Moduł ecoDriving pozwalający na analizę sposobu jazdy indywidualnych kierowców w firmie pod względem bezpieczeństwa oraz ekonomicznej jazdy.

 

Dowiedz się więcej

 

 

TrackerGPS

Aplikacja pełni funkcję rejestratora GPS on-line, którą można zainstalować na urządzenia mobilne (smartfon/tablet) z systemem Android. Aplikacja jest prosta w obsłudze, ale jednocześnie daje olbrzymie możliwości. Nie trzeba kupować rejestratora GPS co znacząco ogranicza koszty. Teraz dowolny smartfon lub tablet może pełnić funkcję rejestratora GPS. Największym plusem takiego rozwiązania jest możliwość wyłączenia aplikacji po skończonej pracy podwładnego przez co pracodawca kontroluje tylko rzeczywiste godziny pracy. Takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie w firmach posiadających handlowców lub innych pracowników mobilnych.

 

 

WebAPI

Jest to Web Service umożliwiający integrację systemów IT. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach praktycznie każda firma posiada co najmniej kilka systemów informatycznych wspierających pracę różnych działów. Często zdarza się, że każdy z tych systemów implementuje inny dostawca i nie są one z sobą połączone. Pociąga to za sobą konieczność przepisywania danych z jednej aplikacji do drugiej znacząco zwiększając prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Dodatkowo duplikowanie tych samych informacji w różnych systemach informatycznych zmusza do wykonywania nieefektywnej i tak naprawdę zbędnej pracy. Wprowadziliśmy możliwość integracji systemów dzięki usłudze sieciowej WebAPI. Takie zespolenie pozwala wydajnie i sprawnie korzystać z zasobów danych dostarczanych przez system TransMobil. Warto podkreślić, że WebAPI to usługa sieciowa opierająca swoje działanie na protokołach:
 • XML
 • SOAP
 • REST JSON

Protokoły te można łatwo wykorzystywać w wielu najpopularniejszych środowiskach, posiadają szerokie wsparcie w postaci dostępnych wielu bibliotek i programów.

 

Rozwiązania dedykowane

Opracowane przez naszą firmę moduły realizują określone, specyficzne potrzeby dostosowane do konkretnego rodzaju biznesu. Ogromną wagę przywiązujemy również do funkcji dodatkowych, których nie można w pełni realizować za pomocą standardowego systemu TransMobil. Na indywidualne życzenie jesteśmy w stanie zaprojektować i wdrożyć moduły dedykowane w sposób profesjonalny z wykorzystaniem najnowszych technologii.

 

Sent GEO

Nasza firma dokonała integracji z systemem PUESC w formacie SENT GEO. Stając się jednym z operatorów tego systemu oferujemy usługę pozwalającą uzyskać niezbędne dane przy przewozie towarów wrażliwych takich jak paliwo, tytoń czy alkohol w myśl istniejących przepisów. Dodatkowo aby w jak największym stopniu uprościć pracę kierowców oferujemy instalację dodatkowych przełączników z sygnalizatorem (świetlnym i dźwiękowym). Dzięki czemu w dowolnym momencie można włączyć lub wyłączyć transfer danych do SENT GEO zapewniając, że dane o pozycji pojazdu są przesyłane do systemu SENT GEO tylko wtedy, gdy to jest konieczne. Przełącznik ten również sygnalizuje poprawną pracę lokalizatora lub błędy związane z widocznością satelit GPS lub komunikacji z serwerem. Z poziomu systemu GPS użytkownik ma również możliwość sterować kiedy dane geolokalizacyjne pojazdów są przesyłane do SENT GEO i dodatkowo włączyć powiadomienia SMS lub e-mail o braku komunikacji z urządzeniem dłuższym niż wskazany czas, tak aby zapewnić zgodność z wymaganiami SENT.
 

Europejskie giełdy transportowe

Chcąc zwiększyć elastyczność naszych rozwiązań oraz poprawić konkurencyjność naszych klientów postanowiliśmy wdrożyć integrację systemu TransMobil z systemem TimoCom, Trans.eu, GateHouse Logistics (ghTrack), wiodących na rynku europejskim platformy transportowej dedykowanej dla dostawców i firm logistycznych. Połączenie systemów firmy TransMobil z TimoCom, Trans.eu, GateHouse Logistics (ghTrack) daje możliwość udostępnienia informacji o lokalizacji ładunku w danym momencie. Spedytor może ocenić możliwość realizacji oraz przygotować zlecenie bez konieczności kontaktu z przewoźnikiem, natomiast sam przewoźnik może udostępniać informację o ładunku innym spedytorom lub samym klientom. Klienci firmy TransMobil, którzy jednocześnie są klientami TimoCom, Trans.eu, GateHouse Logistics (ghTrack) mogą od teraz monitorować pojazdy na jednej platformie, co powoduje zwiększenie efektywności biznesowej i daje dodatkowe możliwości rozwoju. Dzięki integracji z siecią TimoCom, Trans.eu, GateHouse Logistics (ghTrack) firma TransMobil znajduje się w gronie największych platform monitorujących w Europie.

Znajdź nas

TransMobil Systems Sp. z o.o.

 

O nas

TransMobil – producent nowoczesnych systemów GPS, zarządzanie flotą aut, lokalizacja i monitoring GPS pojazdów, systemy kontroli paliwa.