Mobile Drive Assist

Jesteś tutaj

Dzięki naszej aplikacji Mobilny Asystent Kierowcy umożliwiającej wewnątrz firmową obustronną komunikację kierowca-spedytor, handlowiec-biuro, pracownik-osoba zarządzająca, każda firma może diametralnie przebudować swój sposób funkcjonowania i wdrożyć odpowiednie procesy poprawiające wydajność oraz generujące dodatkowe oszczędności. Prostota działania była naszym hasłem przewodnim w czasie tworzenia oprogramowania, dlatego obsługa aplikacji jest intuicyjna co sprawia, że każda osoba będzie w stanie z niej korzystać. Niezależnie czy instalujemy oprogramowanie na smartfonie lub tablecie jest ono dopasowywane do wielkości ekranu i rodzaju urządzenia automatycznie. Obecnie nasze oprogramowanie zawiera poszczególne funkcjonalności:

 

Wiadomości

Dzięki wymianie wiadomości poprzez aplikację każdy z użytkowników wewnątrz firmy może bezpośrednio komunikować się z innymi osobami używającymi aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca. Cała historia wymiany informacji jest odpowiednio zabezpieczona co pozwala zachować dane wewnątrz firmy. Każdy z użytkowników może w dowolnym momencie przełączać się między aplikacją stacjonarną, a wersją mobilną z zachowaniem wszystkich wątków konwersacji. Dodatkowo do konkretnych wiadomości można dołączyć załączniki takie jak zdjęcia, dokumenty czy punkty geograficzne (trasowanie). Po wybraniu takiego punktu aplikacja automatycznie przekierowuje użytkownika do Google Map co w dalszych krokach umożliwia nawigowanie do miejsca docelowego.

 

Dysk

Dzięki zastosowaniu modułu dysku aplikacja staje się uniwersalnym narzędziem pozwalającym przekazywać wewnątrz każdej firmy odpowiednie dokumenty. Wszystkie pliki są przechowywane na dysku sieciowym w chmurze i można je udostępnić zarówno przez aplikację jak i oprogramowanie stacjonarne. Każda firma ma wydzieloną swoją przestrzeń dyskową która umożliwia przechowywanie danych i dzielenie się nimi ze wszystkimi pracownikami. Dodatkowo indywidualni użytkownicy posiadają możliwość rozdzielania i zarządzania danymi w swoich prywatnych folderach. W chmurze można przechowywać różne rodzaje plików np. wzory dokumentów celnych, umów, zdjęcia czy potwierdzenia firmowe. Każda z firm może stworzyć dowolną strukturę danych co umożliwia pełne dopasowanie do wymagań konkretnej branży.

 

TachoDDD

Wszyscy wiedzą jak ważne jest pobieranie plików z tachografu i kart kierowcy na czas. Niedopełnienie obowiązków przewoźnika może narazić firmę na olbrzymie straty finansowe. Aby uniknąć problemów w tej kwestii stworzyliśmy moduł zdalnego pobierania plików za pomocą naciśnięcia jednego przycisku w samej aplikacji. W przypadku pobierania danych z karty kierowcy wystarczy umieścić kartę w czytniku dedykowanym do portu USB i wcisnąć przycisk pobierania. W przypadku tachografu należy umieścić przewód bezpośrednio w slocie tachografu z jednej strony i porcie USB urządzenia z drugiej. W tym przypadku również za pomocą jednego przycisku można pobrać pliki. Wszystkie pobrane pliki zostają wysłane do dysku sieciowego w chmurze na dedykowaną przestrzeń dyskową firmy. Pobrane dane są dostępne w dowolnym momencie co umożliwia ich dalsza obróbkę i analizę. Jednocześnie pliki zostają zabezpieczone na serwerach naszej firmy uniemożliwiając ich utratę.

 

EcoDriving

Moduł ecodrivingu zaimplementowany do aplikacji umożliwia automatyczną analizę stylu jazdy kierowcy. Takie rozwiązanie sprawia, że pracownik na bieżąco informowany jest o postępach w sposobie poprawy swojego bezpieczeństwa oraz ekonomicznej jazdy. Wykresy i tabele informujące o sposobie przejechania poszczególnych odcinków dostarczają wszystkich niezbędnych danych do analizy. Wszystkie anomalie są natychmiast prezentowane w prostej i czytelnej formie raportów co stanowi kluczowy element na unikanie błędów w przyszłości. Dodatkowo zastosowanie do każdego z odcinków jak i całej trasy punktowej oceny w skali od 1 do 10 umożliwia szybkie podsumowanie stylu jazdy. Wszystkie wspomniane elementy umożliwiają kierowcom włączenie się w „grę” zwiększającą oszczędność paliwa i użytkowania pojazdów w każdej firmie.

Znajdź nas

TransMobil Systems Sp. z o.o.

 

O nas

TransMobil – producent nowoczesnych systemów GPS, zarządzanie flotą aut, lokalizacja i monitoring GPS pojazdów, systemy kontroli paliwa.