Pojazdy flotowe

Monitoring GPS floty pojazdów - samochodów

Oferowane przez Transmobil rozwiązania są doskonałym narzędziem dla firm dysponujących własną flotą pojazdów. System który oferujemy pozwala na obiektywną weryfikację wszystkich zdarzeń związanych z transportem i ocenę efektywności pracy użytkownika pojazdu. Informacje, które prezentowane są na ekranie komputera lub smartfona pozwalają określić czas pracy, przebieg, miejsca postoju (na włączonym/wyłączonym zapłonie) oraz trasę przejazdu zarówno służbowo lub prywatnie.

W ten sposób można dowiedzieć się m.in. czy dany przedstawiciel odwiedził odbiorcę zgodnie z założonym harmonogramem (ile czasu spędził na miejscu, kiedy stawił się ponownie itp.) . 

Generowane raporty pozwalają na zastąpienie sprawozdań, które musi składać do centrali pracownik, ewentualnie mogą służyć do ich weryfikacji. Jest to wyjątkowo korzystna forma kontroli, ponieważ pozwala na znaczące ograniczenie kosztów (pracownik może poświęcić więcej czasu na pracę w terenie). Dodatkowo dostęp do panelu serwisowego daje użytkownikowi możliwość nadzoru nad zarządzanym taborem dzięki temu terminy przeglądów, zmiany opon, wymiany oleju nie są pomijane. Oprogramowanie, które udostępniamy naszym klientom daje możliwość personalizacji w zależności od wymagań i specyfiki prowadzenia biznesu. 

Monitoring floty samochodowej dla pełnego bezpieczeństwa

Monitoring floty samochodowej pozwala na efektywność działania i poprawę wydajności. Szczegółowe dane dotyczące jazdy pracowników pozwalają także na dbanie o ich bezpieczeństwo. Monitoring GPS floty zmniejsza również wypadkowość aut. Nasza firma opracowała dedykowany moduł ekodrivingu i bezpieczeństwa gdzie elementy grywalizacji pozwalają na realne zaangażowanie się pracowników w zwiększenie bezpieczeństwa i oszczędności w użytkowaniu pojazdów. Indywidualne podejście do każdego z pracowników umożliwia znaczącą poprawę techniki jazdy. Ułatwiają to m.in. powiadomienia, raporty w formie informatora oraz alarmy SMS czy maili. W tej formie przedstawiane są także dzienne raporty, które możesz pobrać w formie najpopularniejszych formatów – .csv, .xls lub .pdf.

Zoptymalizowanie działań pozwala na efektywne zaplanowanie przejazdów kierowców w terenie. Jest tak, dzięki możliwości śledzenia natężenia ruchu, a także komunikacji z kierowcami. Dowiesz się również, czy zlecenia zostały poprawnie wykonane, czy kierowca znajduje się w pobliżu zlecenia, a także czy czas jego wypełnienia jest odpowiedni. Ponadto właściwe zaplanowanie pracy przyczynia się do zwiększenia zarobków firmy. Za sprawą trybu Eco Driving możliwe staje się kontrolowanie stylu jazdy pracownika, zarówno w czasie bieżącym, jak i sprawdzenie zapisów historycznych odbytych podróży. Zachowanie kierowcy w dużej mierze decyduje o jej kosztach. Dowiesz się, jak kierowca korzysta z samochodu służbowego oraz sprawdzisz, czy jego jazda nie generuje za wysokich kosztów serwisu. Będziesz również wiedział, czy auto nie jest wykorzystywane w celach prywatnych.

Monitoring floty jako ochrona przed kradzieżą

GPS floty stanowi także ochronę przed kradzieżą – oprócz tego, że w każdym momencie możesz sprawdzić, gdzie jest Twój samochodów, SMS lub e-mail poinformuje Cię, gdy auto opuści wyznaczoną strefę, czy pojazd utracił sygnał GPS lub GPRS, lub czy zapłon został załączony w godzinach niedozwolonych.