Monitoring floty pojazdów

Jesteś tutaj

Oferowane przez Transmobil rozwiązania są doskonałym narzędziem dla firm dysponujących własną flotą pojazdów. System który oferujemy pozwala na obiektywną weryfikację wszystkich zdarzeń związanych z transportem i ocenę efektywności pracy użytkownika pojazdu. Informacje, które prezentowane są na ekranie komputera lub smartfona pozwalają określić czas pracy, przebieg, miejsca postoju (na włączonym/wyłączonym zapłonie) oraz trasę przejazdu
prywatnie lub służbowo. W ten sposób można dowiedzieć się m.in. czy dany przedstawiciel odwiedził odbiorcę zgodnie z założonym harmonogramem (ile czasu spędził na miejscu, kiedy stawił się ponownie itp.) . 
Generowane raporty pozwalają na zastąpienie sprawozdań, które musi składać do centrali pracownik, ewentualnie mogą służyć do ich weryfikacji. Jest to wyjątkowo korzystna forma kontroli, ponieważ pozwala na znaczące ograniczenie kosztów (pracownik może poświęcić więcej czasu na pracę w terenie). Dodatkowo dostęp do panelu serwisowego daje użytkownikowi możliwość nadzoru nad zarządzanym taborem dzięki temu terminy przeglądów, zmiany opon, wymiany oleju nie są pomijane. Oprogramowanie, które udostępniamy naszym klientom daje możliwość personalizacji w zależności od wymagań i specyfiki prowadzenia biznesu. Poniżej prezentujemy możliwe rozwiązania dedykowane:

Monitoring floty samochodowej dla pełnego bezpieczeństwa

Monitoring floty samochodowej pozwala na efektywność działania i poprawę wydajności. Szczegółowe dane dotyczące jazdy pracowników pozwalają także na dbanie o bezpieczeństwo pracowników. Monitoring GPS floty zmniejsza również wypadkowość aut. Nasza firma opracowała dedykowany moduł ekodrivingu i bezpieczeństwa gdzie elementy grywalizacji pozwalają na realne zaangażowanie się pracowników w zwiększenie bezpieczeństwa i oszczędności w użytkowaniu pojazdów. Indywidualne podejście do każdego z pracowników umożliwia znaczącą poprawę techniki jazdy. Ułatwiają to m.in. powiadomienia, raporty w formie informatora oraz alarmy SMS czy maili. W tej formie przedstawiane są także dzienne raporty, które możesz pobrać w formie najpopularniejszych formatów – .csv, .xls lub .pdf.

Zoptymalizowanie działań pozwala na efektywne zaplanowanie przejazdów kierowców w terenie. Jest tak, dzięki możliwości śledzenia natężenia ruchu, a także komunikacji z kierowcami. Dowiesz się również, czy zlecenia zostały poprawnie wykonane, czy kierowca znajduje się w pobliżu zlecenia, a także czy czas jego wypełnienia jest odpowiedni. Ponadto właściwe zaplanowanie pracy przyczynia się do zwiększenia zarobków firmy. Za sprawą trybu Eco Driving możliwe staje się kontrolowanie stylu jazdy pracownika, zarówno w czasie bieżącym, jak i sprawdzenie zapisów historycznych odbytych podróży. Zachowanie kierowcy w dużej mierze decyduje o jej kosztach. Dowiesz się, jak kierowca korzysta z samochodu służbowego oraz sprawdzisz, czy jego jazda nie generuje za wysokich kosztów serwisu. Będziesz również wiedział, czy auto nie jest wykorzystywane w celach prywatnych.

Monitoring floty jako ochrona przed kradzieżą

GPS floty stanowi także ochronę przed kradzieżą – oprócz tego, że w każdym momencie możesz sprawdzić, gdzie jest Twój samochodów, SMS lub e-mail poinformuje Cię, gdy auto opuści wyznaczoną strefę, czy pojazd utracił sygnał GPS lub GPRS, lub czy zapłon został załączony w godzinach niedozwolonych.

Proste monitorowanie floty z TransMobil

Kontrola floty samochodowej staje się łatwiejsza za sprawą mobilnego dostępu przez smartfona, laptopa czy tabletu. System TransMobil oferuje zaawansowane oraz rozbudowane funkcje, które czynią zarządzanie i kontrolowanie pracowników bardzo prostym. Ponadto sam system jest intuicyjny i wygodny w obsłudze. Poniżej prezentujemy możliwe rozwiązania dedykowane:

Monitoring

Działająca przez 24h na dobę platforma Transmobil umożliwiająca kontrolowanie na bieżąco pozycji pojazdów oraz analizę różnego rodzaju raportów historycznych.

Komunikacja z kierowcą

Pozwala na nawiązanie konwersacji między kierowcą i osobą obsługującą panel systemu za pomocą wiadomości SMS lub aplikacji MDA (Mobile Drive Assist) stworzonej przez naszą firmę.

Tryb szybki on-line

Daje użytkownikowi możliwość zwiększenia częstotliwości wysyłania informacji o pozycji pojazdu przez dowolny rejestrator GPS. W tym trybie operator otrzymuje aktualną pozycję pojazdu co 10 sekund.

Blokada zapłonu

Pozwala unieruchomić pojazd wysyłając komendę z systemu lub automatycznie po przekroczeniu wybranego regionu. Funcja szczególnie przydatna w firmach zajmujących się wynajmę pojazdów.

Ewidencja przebiegu Vat

Raport stworzony na potrzeby urzędu skarbowego pozwalający określać przebiegi, trasy i cele przejazdów służbowych w firmie.

Alarmowanie i powiadamianie

Powiadomienia funkcja umożliwiająca wysyłanie w formie smsa lub maila informacji dotyczących np. opuszczenia strefy, włączenia zapłonu, przekroczenia.

Dostęp mobilny

Dzięki któremu można kontrolować flotę ze smartfona lub tableta.

ECO driving

Analiza stylu jazdy kierowcy w skali od 1 do 10 z elementami grywalizacji oraz z modułem zwiększającym bezpieczeństwo kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Identyfikacja kierowcy

Pozwala określić który z pracowników korzysta z pojazdu w danej chwili lub robił to w przeszłości.

Kontrola czasu pracy kierowcy

Pozwala podsumować rzeczywisty czas w którym pracownik pełnił swoje obowiązki.

Odwiedzane kraje/Regiony

Funkcja podsumowania pobytu pojazdu na konkretnym obszarze. Szczególnie przydatna przy obliczaniu diet kierowcy.

 

Dzienne zestawienie

Codzienne raporty wysyłane ma wskazany adres mailowy.

 

Ewidencja pojazdu

Funkcja dająca możliwość powiadomień o konieczności serwisu, zmiany opon, przeglądu.

 

Strefy

Które nanosi na mapę sam użytkownik systemu lub są zaciągane automatycznie. Umożliwiają raportowanie (pobyt w strefie, alarmowanie dotyczące opuszczenia strefy itp.)

 

Export raportów

Możliwość archiwizacji wybranych raportów w najpopularniejszych formatach .csv, .xls lub .pdf.

Kontrola paliwa

 
Bezbłędna analiza stanu paliwa w zbiornikach o różnych gabarytach dzięki sondzie paliwa lub pływakowi.

Zarządzanie flotą pojazdów

Mechanizm weryfikacji kart flotowych paliwowych

 

Mechanizm polegający na weryfikacji kart flotowych paliwowych.

Kontrola terminów ewidencji ubezpieczeń, przeglądów, polis

 

Kontrola terminów ewidencji ubezpieczeń, przeglądów, polis

Pilnowanie stanów magazynowych opon

 

Pozwala na pilnowanie stanów magazynowanych opon.

Kontrola warsztatów serwisowych

 

Kontrola warsztatów serwisowych

Moduł CAN

Pozwala "nasłuchiwać" informacji płynących z komputera pokładowego
 
Paliwo
 

Informacje o poziomie paliwa w baku, ilości całkowitego i chwilowego zużycia paliwa

Silnik
 

Informacje o obciążeniu, obrotach i temperaturze silnika

Czas pracy
 

Informacje o czasie jazdy i czasie pracy na postoju

Ekonomia jazdy
 

Informacje o liczbie gwałtownych hamowań i przyspieszeń

Znajdź nas

TransMobil Systems Sp. z o.o.

 

O nas

TransMobil – producent nowoczesnych systemów GPS, zarządzanie flotą aut, lokalizacja i monitoring GPS pojazdów, systemy kontroli paliwa.